Technici a chemici se začali již před mnoha lety zabývat jinými, novými postupy, které by mohli doplnit tradiční proces. Jednou z nich je speciální technologie stříkaného chromu, kterou společně s německými a italskými laboratořemi představujeme.
Proces vývoje a testování Chromepaintu, jak se nový proces chromování nazývá, trval více jak 36 měsíců, byl provázen celou řadou slepých uliček a „vratek“ do výchozího stavu. Technologie lakování chromu není totiž nová, v západní Evropě nebo ve Spojených státech se o stříkaný chrom snaží celá řada firem, ale zatím naprostá většina aplikací je provázena problémy se žloutnutím, nízkou přilnavostí, malou rezistencí vůči oděru apod. Proto byl cíl, který jsme si vytkli poměrně složitý. Najít takové chemické složení materiálu, které vytvoří na nalakovaném díle zrcadlový povrch, stálý a navíc odolný vůči mechanickým i chemickým vlivům, včetně UV záření.
Chromepaint všemi zkouškami prošel na výbornou a proto je možné nalakovat s technologií stříkaného chromu jakýkoliv neporézní předmět. Chromepaint se tak hodí nejen pro renovace dílů veteránů, ale snad ještě širší uplatnění nachází v architektuře, moderním umění, designerských studiích nebo třeba módních doplňcích. Chromepaint lze aplikovat také na sklo a za dobu testování vznikla celá řada designových svítidel, které zdobí vstupní haly mnoha hotelů.
Více informací o technologii stříkaného chromu, kterou dodáváme, naleznete na www.chromepaint.cz.